Zawsze black & white, czyli najmodniejsza armatura łazienkowa

Podczas remontowania łazienki największych dylematów zawsze dostarczał dobór płytek. Najmniej kłopotliwym elementem wyposażenia na ogół okazywała się armatura. Aktualnie sytuacja trochę się skomplikowała, bo oprócz wszystkim dobrze znanej chromowanej klasyki, sklepy udostępniają szeroki wybór modeli w kolorze białym i czarnym. A to sprawia, że wybór odpowiedniej baterii przestał już być taki prosty.

nowoczesna łazienka smart design bydgoszcz poznań toruń

nowoczesna łazienka smart design bydgoszcz poznań toruń

W ofercie renomowanych producentów ta propozycja pojawiła się dużo wcześniej. Tyle że decydowali się na nią nieliczni, gdyż w tamtym czasie jej dostępność była niewielka, a cena niestety dosyć wysoka. Obecnie można nabyć kolorowe baterie umywalkowe, wannowe, wannowo – prysznicowe oraz bidetowe, w wielu odmiennych formach i przystępnej cenie. W sprzedaży znajdują się także deszczownice oraz kompletne zestawy prysznicowe. To o tyle istotne, gdyż w obrębie jednego wnętrza wszystkie elementy powinny pochodzić z tej samej kolekcji. Taki zabieg pozwoli zachować wrażenie konsekwencji i ładu estetycznego.

Armatura utrzymana w bieli oraz czerni pojawia się w wielu współczesnych projektach łazienek, przez co budzi coraz większe zainteresowanie u klientów. No i ma ten urok nowości, któremu trudno się oprzeć. Najbardziej przypadnie do gustu osobom uważnie śledzącym światowe trendy. Odważnym i lubiącym eksperymenty.

Czarna armatura łazienkowa

Czarna bateria ma w sobie spory ładunek elegancji i klasy, a do tego wyjątkowo uniwersalny charakter. Z powodzeniem można ją połączyć z nie tylko niemal każdą barwą, ale również materiałem. Granitem, drewnem, stalą nierdzewną. To spora zaleta po jej stronie. Warto nadmienić, że na ciemnym tle może stracić cały swój urok. Dobrze będzie prezentować się w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, industrialnym, a nawet kolonialnym i rustykalnym.

Wady? Producenci sięgają po zaawansowane technologie, w celu zwiększenia odporności na zarysowania, a także ograniczenia osadzania się kamienia na jej powierzchni. Nadal jednak trzeba liczyć się z tym, że pomimo jej wysokiej jakości, trzeba będzie włożyć więcej wysiłku w czyszczenie, gdyż czerń, zwłaszcza ta połyskująca, uwidacznia osady z mydła i kamienia w sposób bezlitosny.

Biała armatura łazienkowa

Osoby ceniące spójne aranżacje mogą połączyć ją z białą umywalką. W ten sposób uzyskają wrażenie spokoju i harmonii. Jeśli dodatkowo będzie to model o kształcie misy zainstalowany na drewnianym blacie, łazienka zmieni się w domowe SPA.

Z białą baterią także można sobie pozwolić na szczyptę ekstrawagancji. Na przykład poprzez zestawienie jej z granitową umywalką. Jej gładka, błyszcząca powierzchnia pięknie będzie kontrastować z fakturą naturalnego kamienia. Armatura w tym kolorze dobrze odnajdzie się w aranżacjach w stylu skandynawskim, shabby chic oraz francuskim.

Największą korzyścią płynącą z zastosowania takiej baterii jest brak widocznych zacieków i odcisków palców. Nadal trzeba będzie regularnie ją czyścić, aby nie doszło do odłożenia kamienia, ale z pewnością nie tak często, jak tę w kolorze czarnym.

2019-10-03T10:35:03+02:0030.01.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ