Wady oraz zalety modułowego narożnika

Wiele lat temu ten typ mebla stanowił nieodzowny element wyposażenia każdego polskiego salonu. Jakie możliwości oferuje obecnie? Czy jego rosnące powodzenie to przypadek, a może jest ono
w pełni zasłużone?

Mnogość konfiguracji

Największym atutem tego mebla jest możliwość decydowania o ilości i rodzaju tworzących go elementów oraz ich układzie. Prostsze modele składają się z kilku części. W rozbudowanych systemach modułowych może być ich nawet ponad 20. Wśród nich siedziska, szezlongi, zagłówki, podłokietniki, oparcia, boki. Można je dowolnie dobierać i komponować.

Samodzielne projektowanie jego wyglądu

Nabywając narożnik w konfiguracji zaproponowanej przez producenta, można oszczędzić sobie rozterek związanych z wyborem optymalnych rozwiązań, jednak ta wygoda będzie odbywać się kosztem dopasowania wypoczynku do pomieszczenia.

Nie jest tajemnicą, że meble na wymiar zapewniają większą swobodę, ale warto podkreślić, że narożnik modułowy jest pod tym względem absolutnie wyjątkowy. Zlecając jego wykonanie na indywidualne zamówienie, można decydować nie tylko o wielkości i kształcie poszczególnych segmentów, ale również o takich kwestiach jak:

  • kolor, faktura i właściwości tapicerki;

  • rodzaj przeszycia;

  • kształt oraz materiał, z którego będą wykonane nóżki.

Mebel do zadań specjalnych

Kanapa narożna to świetna propozycja dla osób lubiących przedmioty o wszechstronnym zastosowaniu. Po długim dniu zapewni zasłużony relaks, a jeśli będzie wyposażona w funkcję spania, może okazać się bardzo przydatna podczas wizyt gości. Dobrze jest wcześniej przemyśleć kto i jak często będzie na niej spał. W odniesieniu do podjętych ustaleń dobrać następujące parametry:

  • mechanizm rozkładania;

  • wielkość powierzchni do spania oraz rodzaj jej wypelnienia;

  • pojemnik na pościel.

Innowacyjne rozwiązania

Personalizacja stanowi cenną opcję, nie tylko z uwagi na możliwość posiadania sprzętu o oryginalnym wyglądzie, ale głównie dlatego, że będzie on idealnie zgrany z upodobaniami jego użytkowników. Osoby spędzające dużą ilość czasu przy komputerze mogą zlecić wbudowanie w wypoczynek półki na laptopa. W boku narożnika można ukryć również mini barek lub schowek na drobiazgi. Po jego zewnętrznej stronie zainstalować półki na książki, a nawet pufy, które świetnie sprawdzą się podczas spotkań towarzyskich, gdy będą potrzebne dodatkowe miejsce do siedzenia. Melomanów zachwyci kanapa narożna z wbudowanym nagłośnieniem.

Dopasowanie do zmieniających się warunków

Poszczególne jego moduły mogą być ze sobą połączone, ale wcale nie muszą. Dzięki temu można je zestawiać według upodobań. Zmieniać układ narożnika z lewego na prawy, co jest bardzo cenne podczas przemeblowania.

Słabe strony

W zasadzie ma on jedną wadę, tę samą od lat. To rozłożysty, masywny mebel. Odnajdzie się w wielu wnętrzach, ale z pewnością nie w każdym. Miłośnicy mniejszych, poręcznych sprzętów nie powinni decydować się na jego zakup. Nawet jeśli jest on bardziej plastyczny, niż był kiedyś i tak zabierze sporą ilość wolnej przestrzeni.

2019-10-03T10:35:04+02:0030.11.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ