Szafka RTV – pomoże ujarzmić technologię oraz ozdobi salon

Przyjęło się, że szafka RTV to jedynie podstawa dla telewizora, dlatego w czasach, gdy coraz częściej ląduje on na ścianie, może wydawać się kompletnie zbędna. Nic bardziej mylnego. Ten niepozorny mebel pomieści wszelkie podłączone do TV urządzenia. Ochroni je przed kurzem, zmniejszy ryzyko powstania uszkodzeń, pomoże ukryć mało estetyczną plątaninę kabli. Co więcej, dzięki niemu aranżacja pokoju dziennego będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale i subtelniejsza, gdyż technika nie będzie wysuwać się w niej na pierwszy plan.

Wisząca szafka RTV

Doskonały wybór do salonów o ograniczonym metrażu. Telewizor może być oparty na jej blacie bądź podwieszony na specjalnym panelu kilkanaście centymetrów na jego powierzchnią. Większość dostępnych modeli składa się z kilku modułów o jednakowej wysokości. Cechuje je minimalistyczna forma oraz wizualna lekkość, którą podkreślono poprzez brak uchwytów. Wielu producentów dla urozmaicenia do takiego układu wprowadza fronty o odmiennym zabarwieniu lub otwarte półki, na których można ustawić różne drobiazgi.

Tradycyjna szafka pod telewizor

Może być wyposażona w półki, przegródki, szuflady oraz zamknięte szafki. Ukryje sprzęty, które powinny pozostać niewidoczne dla oczu oraz pozwoli wyeksponować wszystkie te przedmioty, którymi warto się pochwalić. Mogą to być zdjęcia lub chociażby kolekcja płyt. W wersji ze zdobnymi uchwytami i przeszkleniami będzie świetnym uzupełnieniem salonu o klasycznym wystroju.

Zabudowa RTV na wymiar

W minimalistycznych oraz nowoczesnych wnętrzach znakomicie sprawdzi się wykonana na specjalne zamówienie ścianka telewizyjna. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość posiadania mebla, który pod względem wielkości będzie idealnie dopasowany do warunków pomieszczenia, natomiast pod względem organizacji wnętrza, do ilości oraz rodzaju posiadanych sprzętów. Zawieszony na takiej zabudowie telewizor stanie się ozdobą salonu. Aby nie zdominował aranżacji, można go ukryć za przesuwnym lub otwieranym frontem szafkowym.

Stylowa meblościanka RTV

Zdarzają się domy, w których salon przypomina nowoczesne centrum multimedialne. Trzeba w nich znaleźć miejsce nie tylko na telewizor, ale również dekoder, router, odtwarzacz multimedialny, konsolę do gier, głośniki. W takich okolicznościach warto rozważyć zakup meblościanki. Składa się na nią cały zestaw mebli RTV o różnej wielkości i przeznaczeniu. Wśród nich znajdują się moduły zarówno stojące, jak i wiszące. Może to być gotowy model ze sklepu, o wielkości i układzie zaproponowanym przez producenta. Dla osób ceniących spersonalizowane rozwiązania dobrą propozycję stanowią meble na wymiar.

Wiele osób kojarzy meblościanki z przyciężkimi zestawami nieznośnie przytłaczającymi wnętrze. Tymczasem te aktualnie projektowane składają się z pojedynczych modułów. Można z nich tworzyć szalenie oryginalne kompozycje, które udekorują salon w niebanalny sposób. Warto dodać, że mnogość elementów skupiających się dookoła telewizora, skutecznie odciągnie uwagę od jego masywnej bryły.

2019-10-03T10:35:03+02:0027.12.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ