Sprawdzone patenty na stworzenie unikalnego, klimatycznego wnętrza

W pogoni za nowinkami tworzymy wnętrza rodem z katalogów. Zapominamy, że dom to osobista przestrzeń. Inni mają do niej dostęp tylko od czasu do czasu, dlatego nie warto aranżować jej z myślą o nich. Podczas kreowania jego wystroju trzeba szukać pomysłów na wyrażenie siebie. Uzewnętrznienie posiadanych pasji i upodobań. Równie ważne jest, aby umieć zadbać w nim o własną wygodę. Stworzyć miejsca, w których można będzie odetchnąć po ciężkim dniu.

Zadbaj o światło

To jeden z najbardziej niedocenianych elementów aranżacji. I nawet nie w tym rzecz, że modny klosz jest w stanie znacząco ją uatrakcyjnić. Światło ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego warto dopilnować, aby w każdym pomieszczeniu znajdowała się odpowiednia ilość punktów świetlnych. Jeśli masz problem z określeniem, gdzie je zainstalować, z pomocą przyjdzie Ci architekt wnętrz.

klimatyczne wnętrza smart design

Białe strumienie ledowego światła pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Zależy Ci na wyczarowaniu przyjemnego, prawdziwie domowego klimatu? Postaw na światło o ciepłej barwie.

Poszukuj designerskich perełek

Wiele współczesnych mieszkań jest urządzonych w oparciu o meble ze znanych sieciówek. Są funkcjonalne i mają dosyć przystępne ceny, ale trudno je nazwać wyjątkowymi. Możesz uciec przed sztampą poprzez wprowadzenie do aranżacji choćby jednego elementu wyposażenia o niepowtarzalnym charakterze, który stanie się centralnym punktem pomieszczenia, skupiającym na sobie uwagę przybyłych.

Idealny będzie staroć wyszukany na pchlim targu lub strychu u krewnych. Jeśli nie jesteś fanem takich przedmiotów z duszą, zamów meble na wymiar, zaprojektowane i wykonane na specjalne zamówienie.

Mądrze eksponuj

Nadmiar rzeczy może przytłaczać, powodować stres oraz odbierać przyjemność przebywania we własnym mieszkaniu. Z drugiej zaś strony pomieszczenia, w których brakuje osobistych akcentów, sprawiają wrażenie chłodnych, ascetycznych, mało przyjaznych.

Jak znaleźć równowagę między tymi dwoma skrajnymi biegunami? Starannie przejrzyj cały swój „majątek”. Na wierzchu pozostaw te przedmioty, które musisz mieć pod ręką oraz te, które szczególnie lubisz, gdyż symbolizują Twoje nadzieje, marzenia albo przywodzą na myśl miłe wspomnienia. Resztę posegreguj, a następnie schowaj.

Jeśli zamknięte szafki wydają Ci się zbyt nudne bądź przytłaczające, wybierz otwarte regały. Interesującą propozycję stanowią szafki z przeszklonymi drzwiami przypominające sklepowe gabloty. Dzięki nim utrzymasz cały swój dobytek w ryzach, a przy okazji będziesz go mieć na oku.

Nie rezygnuj z komfortu

Wciąż brakuje Ci spokojnego kąta do spożywania posiłków? Zredukuj dolną zabudowę w kuchni i wygospodaruj kawałek miejsca na niewielki stół lub choćby wysuwany blat. Świetnie uzupełnią go praktyczne składane krzesła, które nie zabiorą zbyt dużo wolnego miejsca. Lubisz wieczorny relaks z dobrą książką w ręku? Zainwestuj w głęboki fotel i odpowiednio dobrany do niego podnóżek. Postaraj się również o stojącą lampę oraz miękki, ciepły koc.

Pamiętaj, że rozwiązania nastawione na zwiększenie komfortu codziennego funkcjonowania w domu powinny być dobrze przemyślane i kompletne.

2019-10-03T10:35:03+02:0009.01.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ