Prywatna przestrzeń dla nastolatka

Pokój młodzieżowy to coś znacznie więcej niż tylko pomieszczenie do spania i nauki. To bezpieczny azyl. Wielu rodziców nie może zwalczyć pokusy urządzenia tego wnętrza po swojemu. Jeśli dorastający człowiek ma czuć się w nim swobodnie, trzeba pozostawić mu wolną rękę w kreowaniu jego wystroju. Można doradzać i sugerować, ale to zdanie nastolatka powinno mieć kluczowe znaczenie. Aranżacja pokoju musi wyrażać jego kształtującą się osobowość.

Bezpieczne, uniwersalne rozwiązania

Okres dojrzewania na ogół naznaczony jest nieustannym poszukiwaniem własnego stylu. Dlatego pracując nad stylistyką pokoju dorastającego dziecka, rozsądnie jest postawić na neutralną bazę, którą pociecha będzie mogła po swojemu modyfikować i wzbogacać. Jasne barwy i proste meble modułowe to niezawodny patent na pokój młodzieżowy.

Komfort nocnego wypoczynku

Łóżko powinno być duże i wygodne, nawet jeśli wnętrze jest niewielkie. Nastolatkowi z pewnością przypadnie do gustu posłanie na podeście. Są firmy, które wykonują tego typu meble na wymiar. Decydując się na tę opcję, można mieć wpływ na budowę takiego podium. Kombinacja kilku zamkniętych komór i otwartych półek podniesie atrakcyjność wizualną łóżka, a przy okazji pozwoli na przechowywanie pościeli, sprzętu sportowego, książek.

Rozłożyste biurko

Klasyczne biurka z szufladami powoli są wypierane przez meble składające się z blatu osadzonego na lekkiej, ale wytrzymałej ramie wykonanej z drewna lub chromowanej stali. Taka konstrukcja dodaje finezji oraz oszczędza cenną przestrzeń.

W sporych rozmiarów pokoju można skusić się na zainstalowanie pod oknem długiego blatu. Obecnie każdy nastolatek korzysta z laptopa, a to wymusza konieczność zorganizowania dodatkowego miejsca do odrabiania lekcji czy realizowania pasji. Można wprowadzić podział na stanowiska, poprzez umieszczenie pod blatem kilku półek lub szuflad.

Strefa relaksu

Odpoczynek po ciężkim dniu w szkole zapewni designerskie wiszące krzesło ze stylowymi poduchami. Ciekawą propozycję stanowi miękka pufa worek, w której nastolatek będzie mógł miękko się zapaść
i przeczytać książkę, posłuchać muzyki.

Mania kolekcjonowania

Każdy nastolatek posiada imponującą ilość skarbów, dla których musi znaleźć się miejsce w jego pokoju. Obszerna szafa i komoda raczej nie pokryją jego zapotrzebowania. Otwarte półki układające się w ciekawą, przestrzenną kompozycję umożliwią wyeksponowanie cennych dla niego bibelotów,
a do tego w niebanalny sposób udekorują puste ściany. Znakomitym pomysłem jest skrzynia jednocześnie odgrywająca rolę siedziska. Praktyczne kosze, pudełka, organizery.

Dużo światła

Górna lampa nie jest w stanie zapewnić dorastającemu człowiekowi odpowiednich warunków dla wszelkich aktywności podejmowanych przez niego w zaciszu jego pokoju. Dlatego trzeba postarać się o odmienne rodzaje oświetlenia. Lampki stojące i podłogowe, które doświetlą newralgiczne punkty, na przykład biurko i łóżko. Stylowe kinkiety ścienne, nowoczesne listwy LED-owe bądź modne cotton balls wydobędą z cienia pozostałe kąty.

2019-10-03T10:35:05+02:0003.07.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ