Pomysły na dziecięcy pokój: pomysłowy, oryginalny, pełny wyzwań

Dziecięcy pokój powinien zapewniać warunki do snu, wypoczynku i nauki. Nie należy jednak zapominać o tym, że najmłodsi rozwijają się także poprzez zabawę. Ich prywatna przestrzeń powinna zawierać rozwiązania, które będą ją umożliwiać. Jak urządzić kreatywny dziecięcy pokój? Po jakie meble i akcesoria warto sięgnąć?

  1. Ścianka wspinaczkowa

Dawniej dzieciaki mogły tylko marzyć o takich atrakcjach. Ścianki wspinaczkowe coraz częściej pojawiają się we współcześnie tworzonych projektach dziecięcych pokoi – zarówno tych przeznaczonych dla dziewczynek, jak i chłopców.

Kształtują one u najmłodszych nie tylko sprawność fizyczną, ale również charakter. Dojście na sam szczyt wymaga uporu i determinacji. Wspinaczka wzmacnia kręgosłup i mięśnie, koryguje wady postawy. Ma ona także pozytywny wpływ na siłę i zręczność u dzieciaków.

projektowane wnetrz bydgoszcz

Duże znaczenie ma wielkość i kształt uchwytów, a także ich rozmieszczenie. Ścianka pod względem trudności powinna być dopasowana do wieku i możliwości dziecka. W przeciwnym wypadku nie będzie ona stanowiła dla niego wyzwania lub odwrotnie – może go zniechęcić do podejmowania kolejnych prób.

projektowane wnetrz bydgoszcz

  1. Mini siłownia

Mini siłownia w pokoju dziecka może składać się z drewnianej drabinki – do wspinania i podciągania się. Dodatkowo taką konstrukcję można wzbogacić o siatkę do wspinaczki oraz obręcze/uchwyty służące do wykonywania przewrotów w powietrzu.

Taki kącik do ćwiczeń znakomicie sprawdzi się w pokoju małych sportowców. Dzięki niemu będą mogli oni pracować nad swoją formą także w domowym zaciszu. Drabinka z akcesoriami sprawi wielką frajdę dzieciakom z niespożytą energią, które ciągle muszą być w ruchu. Można ją umieścić także w pokoju pociech zafascynowanych grami komputerowymi. Taki element będzie stanowił dla nich zachętę do podjęcia ruchu.

Mini siłownia w dziecięcym pokoju wbrew pozorom nie wymaga dużej ilości wolnego miejsca. Warto jej lokalizację zaplanować tak, by można było umieścić przy niej materac. Bezpieczeństwo dzieciaków w czasie zabawy to ważna rzecz.

  1. Huśtawka

Chyba trudno jest znaleźć dziecko, które nie lubi się huśtać. Czynność ta stanowi źródło ogromnej przyjemności, a dodatkowo rozwija u najmłodszych koordynację ruchową oraz zmysł równowagi.

Huśtawka, której zasadniczą część konstrukcji stanowi deseczka, podobnie jak modele typu bungee, w których rolę siedziska pełni okrągły dysk umocowany na grubej linie, potrzebują większej ilości wolnej przestrzeni do swobodnego bujania.

W przypadku małych dzieciaków warto postawić na zabudowany model, który będzie gwarantował im dobre oparcie i pełne bezpieczeństwo w czasie zabawy.

Tworząc kreatywne aranżacje dziecięcych pokoi, projektanci często sięgają po huśtawki, których konstrukcja nastawiona jest na relaks. Huśtawka typu bocianie gniazdo lub kokon umożliwi Twojemu dziecku zajęcie wygodnej pozycji. Świetnie sprawdzi się ona przy czytaniu książek, nauce, a nawet popołudniowej drzemce.

Szukasz pomysłu na aranżację dziewczęcego pokoju? Zajrzyj do artykułu: „Bajeczny pokój dla małej księżniczki”.

  1. Ściana do malowania

Rodzice pragną, by pokoje ich pociech były ładne, schludne. Dzieci zaś lubią udzielać się twórczo. Potrzeby te można pogodzić poprzez pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową. Dziecko będzie mogło pisać i malować po niej kredą, bez narażania na szwank estetyki aranżacji pokoju.

projektowane wnetrz bydgoszcz

Farba tablicowa jest zmywalna i dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach. Twoja pociecha będzie mogła tworzyć na niej nowe dzieła tak często, jak tylko będzie miała na to ochotę.

projektowane wnetrz bydgoszcz

  1. Łóżko piętrowe

Dla dorosłych łóżko piętrowe to po prostu praktyczny mebel do spania. Najmłodszym kojarzy się ono z wyśmienitą zabawą. Cenna jest dla nich możliwość spania na wysokości, wspinania się po szczeblach drabinki, spojrzenia na pokój z góry.

Wystarczy koc i kilka poduszek, by taki mebel przeistoczył się w statek kosmiczny lub łódź podwodną. Jeżeli postarasz się o spersonalizowany model posłania, Twoja pociecha nigdy nie będzie chciała go opuścić.

Meble na wymiar oferują ogrom możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie do potrzeb ich użytkowników oraz zgranie ze stylistyką aranżacji.

projektowane wnetrz bydgoszcz

We wnętrzu dla jedynaka górny poziom łóżka może być przeznaczony na sen, zaś dolny może służyć za siedzisko dla dziecka i jego przyjaciół.

Możesz także górną kondygnację pozostawić bez materaca, a w ten sposób stworzyć bardzo atrakcyjną dla Twojego dziecka przestrzeń do zabawy. Będzie mogło ono tworzyć w niej budowle z klocków, domy dla lalek, tory wyścigowe dla samochodów.

Twoja pociecha będzie szczęśliwa, gdyż nie będzie musiała „rozbierać” swoich budowli każdego dnia. Tam na wysokości nikomu nie będą one przeszkadzały. Dodatkowo zyska ona trochę prywatności – najmłodsi także jej potrzebują. Zaletą takiego rozwiązania jest także wrażenie niczym niezmąconego ładu w pokoju.

Chcesz stworzyć nietuzinkowe wnętrze na miarę marzeń swojego dziecka? Potrzebujesz pomocy fachowców? Zapraszamy do kontaktu.

2022-05-30T11:42:04+02:0030.05.2022|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ