Pomysły na dekoracje, które wprowadzą do domu świąteczną atmosfer

Święta Bożego Narodzenia to ten szczególny moment w roku, kiedy można trochę zwolnić tempo. Pozwolić sobie na chwilę zadumy, spędzić miłe chwile w rodzinnym gronie. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego czasu, warto zadbać o odpowiednią dekorację domu, która sprawi, że będziemy czekać na święta z niecierpliwością, a gdy wreszcie nadejdą, przeżyjemy je w pełni.

Świąteczne drzewko w nowoczesnej odsłonie

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki. Coraz większym powodzeniem cieszą się rozmaite wariacje na jej temat, które choć mocno odbiegają od przyjętego standardu, wyglądają nie mniej efektownie. Są to artystyczne instalacje stworzone z desek, suchych gałązek lub misternie zaplecionego drutu. To świetna alternatywa wobec tradycyjnego drzewka przystrojonego bombkami, lampkami i łańcuchami.

Najmodniejsze choinkowe dekoracje

Wiodące kolory ozdób to wciąż te mocno związane z bożonarodzeniową symboliką, czyli czerwień (miłość), złoto (światło, blask) oraz zieleń (nadzieja). Jak najbardziej aktualne są wszelkie przystrojenia w bieli, dzięki którym choinka będzie wyglądać jak zmrożona. W tym roku modne są również te utrzymane w ciemnej kolorystyce. Zieleni (szmaragdowej i butelkowej), granacie, a nawet czerni. Znakomicie będą prezentować się w duecie ze złotem.

Jeśli zaś chodzi o same ozdoby, coraz chętniej wykorzystywana jest materiałowa wstążka. Można nią owinąć choinkę dookoła lub przyczepić kilka pasem tuż przy czubku, tak aby luźno spływały ku dołowi drzewka. Girlandy z błyszczących koralików zastępują łańcuchy. Ażurowe bombki wykonane z metalu pojawiają się w miejscu tych szklanych. Najnowsze trendy zapowiadają powrót do korzeni, czyli dekoracje choinkowe w starym dobrym stylu. Lampki imitujące świeczki, pomalowane na złoto orzechy, ususzone plasterki pomarańczy.

Wieńce i girlandy

Przyjęło się, że stanowią ozdobę drzwi wejściowych, podczas gdy tak naprawdę można umieścić je dosłownie wszędzie. Na balustradzie schodów, kominku, ścianie. Doskonale nadają się także na okienną dekorację. Osoby posiadające zmysł artystyczny mogą pokusić się o ich samodzielne wykonanie. Z gałązek drzewa iglastego, mchu, dzikiego bluszczu, a nawet tiulu.

Rustykalne klimaty

Na fali mody na prostotę oraz wszystko, co eko, znacznie na popularności zyskały dekoracje wykonane z drewna, wikliny, słomy. Tym elementem, który pojawia się najczęściej, są szyszki. W naturalnej odsłonie lub z brzegami pokrytymi na biało, tak aby wyglądały jak oprószone śniegiem. Równie chętnie stosowane są naturalne materiały wykonane z włókien lnianych lub konopnych oraz rośliny, a wśród nich gwiazda betlejemska, jemioła, ostrokrzew. Latarenki i aromatyczne świece, które wyczarują we wnętrzu przytulny klimat. Można przy ich użyciu samodzielnie zrobić stroik. Za jego podstawę może posłużyć drewniana taca, szklany kielich lub misa. Do środka włożyć świecę. Pustą przestrzeń dookoła niej wypełnić świerkowymi gałązkami. Na koniec dodać kilka bombek, drewnianą figurkę aniołka lub renifera i świąteczne przybranie stołu jest gotowe.

2019-10-03T10:35:04+02:0014.12.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ