Nowoczesne meble na wymiar do domowego gabinetu

Osoby pracujące w domu często skarżą się na brak dostępnej przestrzeni, by móc zorganizować w nim biuro. Rzecz w tym, że niewielki metraż wcale nie musi być przeszkodą. Kącik przeznaczony do pracy można wydzielić w niemal każdym domowym pomieszczeniu, bez zaburzania panującego w nim ładu i harmonii. Nie musi on być duży grunt, żeby zapewniał należyty komfort i umożliwiał skupienie się na obowiązkach.

projekt gabinetu – studio smart design

Meble biurowe idealnie dopasowane

Aranżując taki gabinet, warto zaopatrzyć go w elementy dobrze współgrające z klimatem wnętrza, którego jest częścią. Największe możliwości, jeśli chodzi o wkomponowanie do istniejącego już wystroju, dają meble na wymiar. Surowce, kolorystyka, design, wymiary oraz wiele innych parametrów ważnych z punktu widzenia użyteczności i estetyki w przypadku modułów wykonywanych na indywidualne zamówienie jest kwestią do uzgodnienia.

projekt gabinetu – studio smart design
projekt gabinetu – studio smart design

Biurko – loftowe czy skandynawskie?

Ciężkie, masywne biurka z szafkami i szufladami rozmieszczonymi symetrycznie po obu stronach powoli ustępują miejsca na rzecz modułowych mebli o prostej linii i nowoczesnej bryle. Preferowana kolorystyka to biel, czerń oraz jasne odcienie drewna. Dużą popularnością cieszą się aktualnie biurka konsole składające się z blatu osadzonego na smukłych nóżkach. Ciekawą propozycję stanowią modele mające postać nowoczesnego sekretarzyka. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów zapewniają wystarczającą powierzchnię do pracy oraz kilka półek i szuflad na potrzebne drobiazgi. Taki mebel można wyposażyć w praktyczną klapę. Po jej zamknięciu domowe biuro na powrót stanie się salonem lub sypialnią. Drewniane stoliki o tak minimalistycznym wyglądzie znakomicie odnajdą się w mieszkaniach urządzonych w duchu skandynawskim.

Równie częstą realizację stanowią biurka z czarnym metalowym stelażem będącym oparciem dla solidnego blatu z drewna. Takie konstrukcje to kwintesencja loftowego stylu. Są solidnie wykonane, stwarzają odpowiednie warunki do pracy, a do tego będą służyć przez długi czas.

Gdy potrzeba jest więcej miejsca do składowania różnych materiałów, można zlecić zaprojektowanie biurka z szufladami ukrytymi pod blatem. Dobrym pomysłem jest kontenerek na kółkach, który można będzie odsunąć na bok, gdy praca dobiegnie końca.

projekt gabinetu – studio smart design

Każdy przedmiot na swoim miejscu

Przy doborze odpowiednich mebli do przechowywania trzeba wziąć pod uwagę charakter wykonywanej pracy, a co za tym idzie ilość materiałów do schowania w szafkach bądź poukładania na półkach. Zawsze dobry wybór stanowią ażurowe regały z drewna lub metalu. Można na nich ustawić teczki, segregatory z dokumentami. Jeśli między nimi pojawią się dodatki o dekoracyjnym charakterze, pokój zachowa funkcjonalność biura, choć daleko mu będzie do oficjalnej atmosfery zarezerwowanej dla firmowych pomieszczeń. Korzystnym rozwiązaniem jest zainstalowanie kilku wiszących półek. Dzięki nim wszystkie akcesoria będą na wyciągnięcie ręki, bez zajmowania cennej powierzchni podłogi.

Domowe biuro – elastyczne warunki pracy

Współczesne projektowanie mebli na wymiar to dialog pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Wymiana sugestii dotyczących potrzeb oraz możliwości. Rezultatem takiej współpracy są multifunkcjonalne meble biurowe o nieformalnym charakterze.

2019-10-03T10:35:02+02:0005.08.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ