Nie bój się kolorów w…kuchni.

Od dawna marzysz o granatowej kuchni? A może obiektem Twoich westchnień są szafki kuchenne zachowane w pięknej butelkowej zieleni? W artykule opowiemy, dla kogo taka kuchnia będzie dobrym wyborem oraz co trzeba zrobić, by jej aranżacja była stylowa, a jednocześnie ciepła i w pełni zgodna z pełnioną przez nią funkcją.

Meble kuchenne w głębokich, nasyconych kolorach to świetna propozycja dla osób myślących niekonwencjonalnie, lubiących eksperymenty. Znakomicie wpisze się ona w gusta miłośników nowoczesności, vintage, klasyki, a nawet industrializmu.

kuchnie na wymiar

Ciemne meble wymagają trochę przestrzeni. Można umieścić je w kuchni o niewielkim metrażu, ale tylko przy założeniu, że podejście do jej aranżowania będzie elastyczne i kreatywne. Barwne moduły dobrze będą sprawować się w przestronnej kuchni, a także w tej otwartej na salon. Umożliwią one zatarcie granicy pomiędzy wystrojem obu pomieszczeń, na czym zyska estetyka całego mieszkania.

Kuchnia na wymiar w zdecydowanym kolorze

Znalezienie gotowego zestawu mebli z granatowymi lub zielonymi frontami nie jest łatwym zadaniem. Warto wziąć pod uwagę możliwość zamówienia kuchni na wymiar i to nie tylko ze względu na perfekcyjne dopasowanie zabudowy do warunków wnętrza, ale również możliwość wymyślenia jej stylistyki.

W przypadku pomieszczeń o ograniczonym metrażu istnieje spore ryzyko, że meble w mocnych, nasyconych kolorach zmniejszą je optycznie. Można tego uniknąć, decydując się na mieszaną zabudowę z ciemnymi bryłami w dolnym rzędzie. Szafki wiszące mogą być zachowane w bieli, delikatnej szarości lub w kolorze drewna. Taki ruch to kompromis, dzięki któremu nie trzeba będzie rezygnować z fantazji o stylowej, ciemnej kuchni.

projekt kuchni na wymiar

Równie dobrym pomysłem jest zaplanowanie w ciemnych kolorach kilku elementów np. wysokiej zabudowy pełniącej funkcję spiżarni. Jeżeli pozostałe moduły będą jasne, pomieszczenie zyska mocny akcent, ale nie straci optycznie na objętości.

Kuchnia na wymiar pozwala stanowić o wyglądzie i budowie takich elementów jak: korpusy, fronty, blat, uchwyty, przeszklenia. Można zaprojektować jej wygląd tak, by zachowała upragnioną kolorystykę, ale nie „obciążała” pomieszczenia.

Matowy lakier wspaniale podkreśla urodę zieleni i granatu, dlatego jest tak chętnie stosowanym rozwiązaniem i chyba nie warto tego zmieniać. Podobnie działają lekko frezowane fronty. Za ich sprawą kuchnia zyskuje rys vintage, a przez to wydaje się cieplejsza, bardziej przyjazna.

Ze szlachetnością i dostojeństwem tych kolorów znakomicie koresponduje marmur. Materiał ten może tworzyć blat, jak również pokrywać ścianę tuż nad nim. Aby urozmaicić wygląd zabudowy, cokół możesz dobrać w innym kolorze np. w ciemnej szarości.

Złote lub miedziane uchwyty trochę rozjaśnią zabudowę, a przy okazji podniosą klasę wystroju kuchennego. Możesz dobrać do nich pod kolor szklaną lampę wiszącą z metalowym wykończeniem, armaturę oraz okap. W ten sposób zyskasz elegancką, spójną całość.

Ciemne meble wymagają zachowania ścian i podłogi w jasnej kolorystyce. W ten sposób można uniknąć „efektu pudełka”. Szklane lampy z kulistymi kloszami wprowadzą do kuchni więcej światła oraz dodadzą jej lekkości.

Celujesz w przyjazny, ciepły wystrój? Wydaje się, że z granatowymi lub zielonymi meblami nie jest to możliwe. Nic bardziej mylnego! Kolory te wspaniale łączą się z bielą i szarością. Można je skutecznie obłaskawić z wykorzystaniem drewna w jasnym odcieniu. Ciemne meble korzystnie będą wyglądać w zestawieniu z drewnianym blatem.

projektowanie wnetrz bydgoszcz

Inny wariant zakłada zestawienie takich modułów z wyspą z białym korpusem wykończonym drewnem. Kuchnia na wymiar to ogrom możliwości, z których można czerpać garściami, by stworzyć konfigurację, która przejdzie najśmielsze oczekiwania.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy dotyczące kuchni : Otwarta Kuchnia. Jak optycznie oddzielić ją od salonu ?

2021-07-08T15:03:30+02:0008.07.2021|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ