Wnętrza w stylu urban jungle, czyli trochę egzotyki w mieszkaniu

Urban jungle to trend, który przywodzi na myśl podróże w odległe zakątki oraz wakacyjny wypoczynek. Dlatego powraca do łask każdej jesieni. Gdy za oknami robi się chłodno i szaro, miejska dżungla zamknięta w czterech ścianach własnego domu przyniesie ukojenie, pozwoli naładować baterie do czasu, gdy znowu można będzie udać się na zasłużony urlop.

W tym momencie nasuwa się pytanie, czy wnętrza urządzone w tym stylu nie stracą na aktualności wraz z nadejściem wiosny? Urban jungle można wprowadzić do domowego zacisza w postaci pojedynczych akcentów. W takim wydaniu będzie on mniej dosłowny, egzotyczny. Warto również zrównoważyć go za pomocą industrialnych motywów. Wówczas aranżacja będzie świeża, a do tego ciekawa i nietuzinkowa.

Królestwo zieleni

Rośliny są tym elementem, który jest zawsze mile widziany w mieszkaniu, bez względu na jego wystrój. W tym akurat przypadku warto postawić na te bardziej wybujałe, egzotyczne gatunki. Monastery, paprocie, bluszcze, sukulenty. Planując aranżację, można śmiało sięgnąć po każdy odcień zieleni, choć najbardziej wskazana jest ciemna tonacja rodem z lasów tropikalnych. Taka kolorystyka wspaniale będzie komponować się ze złotem, bielą, piaskowymi pastelami oraz szarością. To eleganckie i spokojne barwy, które subtelnie wyciszą całość.

Roślinne motywy

Dywany, poduszki, koce. Tekstylia pokryte roślinnymi wzorami to absolutna podstawa. Nie musi być ich wiele, ale zdecydowanie powinny znaleźć się we wnętrzu. Drobne, delikatne desenie nie mają tu prawa bytu. Roślinne akcenty powinny być zdecydowane, dobrze widoczne. Aby nie przesadzić z efektem, dobrze jest stosować je z rozwagą i wyczuciem. Bardzo wskazane jest wykorzystanie dobrej jakości, naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna.

Ekologiczne oblicze stylu urban jungle

Ten styl zyskał ostatnio na popularności także dzięki temu, że oznacza powrót do natury. Preferowane są nie tylko naturalne materiały, ale i rozwiązania. Meble powinny być wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Osoby noszące w sobie żyłkę podróżnika mogą zdecydować się na te, które pod względem wizualnym nawiązują do stylu kolonialnego. W mieszkaniach tchnących nowoczesnością lepiej sprawdzą się meble o nieco surowym, naturalnym wykończeniu. Niepomalowane, z wyraźnie widocznymi słojami i sękami. Powinny wyróżniać się prostą linią oraz nieco masywną bryłą. W tym stylu z powodzeniem można wykorzystać także wiklinę bądź rattan.

Inspiracje zaczerpnięte ze stylu industrialnego

Jak wiadomo, poprzez właściwy dobór lamp można znakomicie podkreślić charakter wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu można wykorzystać lampy wykonane z metalu lub aluminium. Oszczędne w wyrazie, wyglądające jakby przed chwilą opuściły wnętrze fabryki. W innym zestawieniu mogłyby wyglądać zbyt ascetycznie, mało domowo. W stylu urban jungle ich surowy charakter znakomicie złagodzą miękkie tkaniny, szlachetne drewno oraz roślinność. Taka kombinacja będzie przytulna, a do tego wyjątkowo stylowa.