produkcjaTelewizor to nieodłączny element wyposażenia niemal każdego salonu. Wymaga więc odpowiedniej oprawy, którą może zapewnić jedynie dobrze dobrana szafka RTV. Wiele osób nie przykłada szczególnej wagi do jej konstrukcji i wyglądu. Tymczasem kącik telewizyjny jest jednym z ważniejszych punktów salonu. Całość musi prezentować się dobrze, aby nie zepsuć estetyki tego wnętrza. Czym warto kierować się podczas wybierania tego elementu wyposażenia?

  • właściwy rozmiar blatu

Szafka wielkością musi pasować do telewizora, zwłaszcza gdy będzie on na niej usytuowany. W takiej sytuacji należy upewnić się, że mebel jest solidny, rzetelnie wykonany. Designerska szafka z pewnością będzie cieszyła oko, ale jeśli jej nowoczesna linia została wprowadzona kosztem solidności i trwałości – moduł nie będzie w stanie zapewnić stabilnego podparcia dla odbiornika.
Obecnie wiele osób decyduje się na powieszenie telewizora na ścianie. Można wówczas postawić na niski, kompaktowy model szafki RTV, który nie zajmie dużo miejsca. Jednak należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Mebel o zbyt małych gabarytach nie będzie wyglądał dobrze w zestawieniu z monumentalnych rozmiarów urządzeniem. Bardzo praktyczną propozycję stanowi meblościanka, dzięki której nie trzeba wiercić otworów w ścianie, można ukryć wszystkie przewody i ciekawie wypełnić pustą przestrzeń za telewizorem.

  • wysokość

Szafka RTV pod względem wysokości musi być zgrana z kompletem wypoczynkowym. Taki zabieg zapewni należytą wygodę podczas oglądania telewizji.

  • funkcjonalność

Ten mebel służy nie tylko jako podstawa dla telewizora. Docelowo jest on przeznaczony także do przechowywania dekodera, odtwarzacza DVD, głośników, konsoli do gier. Takie parametry jak rozmiar czy budowa szafki powinny być dostosowane do ilości i rodzaju posiadanego sprzętu. Zamknięte szafki pozwolą nie tylko na ukrycie wszystkich urządzeń, dzięki czemu w salonie zapanuje ład, ale również ochronią je przed zakurzeniem i ewentualnym zniszczeniem. Dobrym pomysłem jest szafka RTV wykonana na indywidualne zamówienie. Meble na wymiar stwarzają możliwość zastosowania spersonalizowanych rozwiązań zwiększających komfort ich użytkowania. Projektant może rozplanować budowę modułu tak, aby pomieścił dużą ilość sprzętu, nawet bardzo rozbudowaną kolekcję płyt oraz wszelkie potrzebne drobiazgi. Można pokusić się o zainstalowanie w szafce oświetlenia LED czy wzbogacenie jej o tkaninę akustyczną, za której sprawą dźwięk będzie dobrze rozchodził się po całym pomieszczeniu.

  • wygląd

Pod względem stylu i kolorystyki szafka powinna dobrze współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Jak wiadomo, harmonia to klucz do stworzenia udanej aranżacji. Najlepszy wybór stanowią meble o uniwersalnym designie. Proste, pozbawione zbędnych ozdobników, za to wyposażone w masę sprytnych rozwiązań. Ukryją wszystko to, co powinno pozostać niewidoczne, znakomicie wyeksponują telewizor, ale nie przytłoczą nadmiernie wnętrza.