Pojemna, solidna szafa to podstawa wyposażenia każdego domu. A jeśli jej wnętrze jest zorganizowane z pomysłem, bez trudu może ona konkurować z przestronną garderobą, na którą wiele osób nie może sobie pozwolić z powodu braku wystarczającej ilości wolnego miejsca.

Za sprawą nowatorskich rozwiązań dostępnych na rynku, możliwe jest pomieszczenie w szafie wszystkich posiadanych ubrań oraz akcesoriów. Zachowanie bezproblemowego dostępu do każdego przedmiotu ukrytego w jej wnętrzu, a co za tym idzie ładu i porządku, który ma wymiar nie tylko czysto estetyczny. Umożliwia on także na utrzymanie każdej sztuki odzieży w nienagannym stanie.

wnętrze szafy smart design

Szeroki wybór prowadnic, szalenie wygodne mechanizmy otwierania, praktyczne kosze, uchwyty oraz wieszaki. Dzięki nim już nigdy więcej nie trzeba będzie tracić czasu na gorączkowe poszukiwania ulubionego paska czy bluzki. Dlatego decydując się na zamówienie szafy na wymiar, warto poświęcić chwilę na przemyślenie kwestii sposobu organizacji jej wnętrza. Poprzez właściwy wybór poszczególnych modułów, jak również ich konfiguracji, można podnieść komfort użytkowania szafy na zupełnie nowy poziom.

Podstawowym i najważniejszym komponentem wyposażenia każdej szafy są półki oraz wszelkiego typu pojemniki. Ich ilość, wymiary i wzajemne rozmieszczenie to kwestia indywidualnych preferencji. Tym, co sprawia, że są one jeszcze bardziej użyteczne, są niezwykle sprawne prowadnice. Najwygodniejsze są te odpowiednio wyprofilowane, ze specjalnymi uchwytami. Dzięki nim można wysunąć każdą półkę, a przez to zyskać dużą łatwość sięgania po znajdujące się na niej przedmioty.

W dużych szafach można zainstalować tradycyjny drążek. W nieco węższych modelach (poniżej 50 cm szerokości) lepiej zdecydować się na drążek poprzeczny. Gdy zostanie umieszczony na szynie pod półką, będzie go można wysuwać do przodu. W przypadku wysokiej zabudowy z pomocą przyjdzie pantograf, czyli drążek z chwytakiem, który pozwoli na ściągnięcie w dół elementów garderoby znajdujących się zbyt wysoko, poza zasięgiem ręki.

Nowoczesne akcesoria takie jak prowadnice, rolki, hamulce czy ograniczniki znacząco zwiększają również walory praktyczne szuflad. Dzięki nim otwierają się one pod wpływem lekkiego dotyku, wysuwają w pełni – w sposób cichy i płynny, samoistnie domykają. Istnieje również możliwość zamontowania oświetlenia wewnątrz szuflady. W ten sposób możliwe będzie odszukanie pożądanych ubrań oraz dodatków, bez potrzeby zapalania górnego oświetlenia. Warto dodać, że nawet wnętrze szuflad podlega obecnie personalizacji. Można zamówić dedykowane szuflady na bieliznę, krawaty czy paski. Umieszczenie w nich flokowanych organizerów ułatwi bezpieczne przechowywanie biżuterii i zegarków.

Funkcjonalność szafy znacząco mogą zwiększyć także półki lub stojaki na buty wyposażone w prawidła, dzięki którym obuwie zachowa swój kształt. Specjalne wieszaki na torebki, spodnie, paski, krawaty. Wysuwane kosze – druciane, wiklinowe oraz te miękkie na delikatną bieliznę.