Kuchenne trendy – co jest modne w 2018 roku?

  1. Kuchnia otwarta na salon

W nadchodzącym roku nadal najmodniejsza będzie otwarta konstrukcja tego wnętrza, czyli kuchnia z wyspą lub chociażby aneks kuchenny. Jeśli chodzi o zabudowę, prym będzie wiodła ta pełna, czyli szafki pod sam sufit. To szalenie funkcjonalne rozwiązanie, gdyż tak wysokie meble zapewniają dużą ilość miejsca do składowania. Poprawiają ergonomię pracy w kuchni, a do tego dają wrażenie organizacyjnego ładu i porządku. A są one bardzo wskazane, zwłaszcza gdy mowa jest o pomieszczeniu zespolonym z pokojem dziennym.

  1. Elegancki, wysmakowany design

Otwarta kuchnia to gorący trend od kilku sezonów, jednak w 2018 roku można będzie zaobserwować jego ewolucję, głównie pod względem stylistycznym. Polegać ona będzie na zatarciu granicy między strefa dzienną a roboczą. Meble kuchenne swoim wyglądem coraz bardziej będą upodabniać się do tych z salonu. Wyróżniać się odważniejszą formą oraz urzekać wyjątkową troską o detal, gustownym połączeniem kolorów i materiałów. Innymi słowy, ich estetyka nie będzie ustępować pola walorom praktycznym, które dotychczas, choćby nieznacznie wysuwały się w kuchniach na pierwszy plan.

  1. Industrialne akcenty

Uwidaczniać się one będą głównie pod postacią zastosowanych materiałów. Metal, kamień, szkło, a także skóra i ceramika często pojawiają się w najnowszych kolekcjach. Naturalnie nie stanowią one żadnej nowości, gdyż już od pewnego czasu są chętnie wykorzystywane do produkcji mebli. Tyle że wcześniej wprowadzane były jako pojedyncze elementy. Zgodnie z obowiązującymi nowinkami wnętrzarskimi wygląd mebli kuchennych będzie imitować te szlachetne materiały. Fronty szafek przypominające metal. Jednolite, masywne korpusy w kolorze betonu. Takie zestawienia prezentują się nowocześnie i szykownie.

  1. Drewniany dekor

Rok 2018 będzie przebiegał pod znakiem ekologii, podkreślania silnej więzi z naturą. Drewniane fronty? Czemu nie? Najlepiej w naturalnym wydaniu, z mocno zaznaczonym rysunkiem słoi. Drewno znakomicie uzupełnia kamień, szkło i metal. Przełamuje ich surowy wygląd. Nadaje ciepłego, domowego klimatu.

  1. Minimalistyczna kolorystyka

Biele oraz szarości nadal nie odchodzą w niepamięć. Coraz popularniejsze będą jednak kuchnie utrzymane w czerni. Do tej pory było to rzadkie rozwiązanie, gdyż pokutowała opinia, że to pomieszczenie musi być widne i przestronne. Bez obaw, w otwartej kuchni spokojnie można sobie pozwolić na taki wybór, nawet jeśli ma ona stosunkowo niewielki metraż. Warto nadmienić, że minimalizm wciąż będzie w cenie, ale do kuchennej przestrzeni coraz śmielej zacznie wkradać się zdecydowany kolor.

  1. Wyraziste barwy

W przyszłym roku bardziej intensywne odcienie stopniowo będą wypierać delikatne pastele. Od piaskowych beży i brązów, przez zielenie (awokado, oliwka), aż po nasycone odcienie czerwieni (szczególnie ten karminowy). Na topie będą metaliczne akcenty – na przykład złote oraz miedziane. Na ścianie bądź jako element wykończenia mebli kuchennych.