Wielu ludzi myśląć o architekcie wnętrz wyobraża sobie osobę, która doradza nam wybór kolorów, mówi jak powinniśmy poustawiać meble, czy wręcz odrealnionego wizjonera, który chce wpakować w mieszkanie więcej niż wartość całej nieruchomości. W rzeczywistości projektant to osoba, która działa nie tylko według wyznaczonego budżetu, ale i według wskazówek właściciela nieruchomości. Praca nie polega tylko na pomocy w ustawieniu kuchni czy salonu, ale może obejmować cały szereg prac, jak choćby aranżację balkonu.

Wbrew powszechnej opinii, aranżacja balkonu czy też tarasu jest nie lada wyzwaniem. Nie ma co ukrywać – proceder ten wymaga od nas niemało czasu, cierpliwości, a niekiedy również środków finansowych. Jeżeli nie mamy „ręki” do kwiatów, a staranna i regularna pielęgnacja zieleni nie jest naszą mocną stroną, lepiej pozostać przy tradycyjnym balkonie – co najwyżej z klasycznymi kwiatami dostępnymi w każdym dedykowanym sklepie. Ci, którzy nie boją się wyzwań, a także chcieliby stworzyć coś wyjątkowego winni pomyśleć o balkonie aranżowanym – w konkretnym stylu. Dzisiaj nieco więcej o stylu… skandynawskim.

Styl skandynawski sprawdzi się w przypadku tych, którzy cenią sobie spokój i harmonie. Aranżacja ta charakteryzuje się delikatną kolorystką i stosunkowo prostym ukwieceniem. Wybierając styl skandynawski winniśmy pomyśleć o tradycyjnych zielonych roślinach, a także zwiewnych trawach osadzonych w dużych, metalowych i… czarnych donicach. Mimo że całość wydaje się monotematyczna, zestawienie kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tak ucharakteryzowanych roślin robi niemałe wrażenie. Oczywiście, na balkonie nie powinno zabraknąć także leżaków, hamaków bądź podwieszanych foteli. Uwaga! Styl skandynawski ceni sobie naturalne piękno. Akcesoria balkonowe winny być zatem stworzone z naturalnych, aczkolwiek odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów.

Styl skandynawski ma to do siebie, że doskonale sprawdzi się również na niewielkich powierzchniach. Kilka drobiazgów sprzyja niezwykle stylowej aranżacji nawet balkonu zlokalizowanego w bloku. Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiedni dobór kolorów oraz roślin. Te ostatnie natomiast znajdziemy w większości sklepów ogrodniczych.