Najmodniejsze łazienki w 2019 roku

Aktualne tendencje stawiają łazienkę na równi z pozostałymi domowymi pomieszczeniami. Podążający za nimi architekci wnętrz zmierzają w kierunku większego spersonalizowania tej przestrzeni, aby była ona nie tylko komfortowa i funkcjonalna, ale również pełna charakteru.

Pomysły na jej wystrój są bardzo różnorodne, a więc bez problemu trafią w każde gusta. Wśród nich znajdzie się coś dla zwolenników tradycyjnych, emanujących domowym ciepłem rozwiązań, podobnie jak osób lubiących bogate, ekstrawaganckie wnętrza urzekające swoją nietuzinkowością. Którym spośród najgorętszych łazienkowych trendów 2019 roku należy przyjrzeć się bliżej?

Płytki ceramiczne – piękny wygląd i nietypowa forma

Podczas tworzenia modnych łazienkowych aranżacji projektanci chętnie sięgają po płytki ceramiczne, których wygląd inspirowany jest naturą. Na szczególną uwagę zasługują modele drewnopodobne. Często odwzorowanie, jeśli chodzi o kolor, fakturę czy usłojenie jest tak wierne, że naprawdę trudno odróżnić je od oryginału. Są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż drewno, a równie skutecznie budują przytulny klimat. Jednakowo dużym powodzeniem cieszą się płytki imitujące kamień, na przykład marmur, piaskowiec, trawertyn. Za ich pomocą można wprowadzić do łazienki luksus, szlachetność i elegancję.

Bardziej niekonwencjonalną propozycję stanowią płytki ceramiczne z efektem 3D. Dla osiągnięcia prawdziwie spektakularnego efektu można odważyć się na zestawienie płytek o odmiennej strukturze lub stylowy mariaż płytek matowych z połyskującymi. Takie połączenia najlepiej sprawdzają się na niewielkich powierzchniach oraz w odniesieniu do modeli utrzymanych w spokojnej kolorystyce, aby całość prezentowała się gustownie.

łazienka z płytkami 3d – projekt smart design 2019

Warto zainteresować się drobnymi płytkami o geometrycznym kształcie. Zdaniem projektantów w bieżącym roku największą popularnością będą cieszyły się te heksagonalne.

Pałacowy przepych oraz blichtr

W najnowszych aranżacjach minimalistyczna, skromna forma oraz neutralna kolorystyka schodzą na drugi plan. Warto zatem postarać się o kilka akcentów, dzięki którym łazienka zyska blask. Mogą to być szykowne dodatki w kolorze złota lub miedzi. Bateria o nowoczesnym kształcie, uchwyty mebli, oprawa lustra lub designerskie oświetlenie.

nowoczesna łazienka – projekt smart design 2019

Tropikalny klimat rodem z dżungli

Wyrazisty styl urban jungle w tym roku ma szansę zaistnieć także w łazience. Architekci wnętrz rekomendują kreowanie takiego wystroju przy użyciu ciemnego drewna, tapet ozdobionych dużymi, roślinnymi wzorami czy choćby drobnych płytek o barwie butelkowej zieleni. Takie botanistyczne, nawiązujące do piękna dzikiej natury motywy pozwalają na wprowadzenie przyjemnego orzeźwienia do aranżacji. Czynią ją wyjątkową, a jednocześnie dobrze wpisują się w charakter tego wnętrza.

Surowy loftowy styl w „kąpielowym” wydaniu

Łazienka wykończona w klimacie nieco ascetycznego loftu w 2019 roku będzie bardzo na czasie. Jak osiągnąć taki efekt? Pomocne będą elementy o prostej, geometrycznej formie. W takiej aranżacji najlepiej będzie wyglądać wolnostojąca, niezabudowana wanna. Dekoracyjny beton, oszczędne w wyrazie białe płytki. Trzeba pamiętać o właściwym doborze baterii oraz oświetlenia, aby również były utrzymane w tej stylistyce. Szeroki asortyment produktów umożliwi dobranie czegoś odpowiedniego.

2019-10-03T10:35:02+02:0026.09.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ