Modna kuchnia w kolorze drewna

Ekologia to trend, który sprowadza się nie tylko do dbania o środowisko naturalne, świadomego podejmowania wyborów, ale przede wszystkim zachwytu naturą i wszelkimi jej dobrodziejstwami. Projektanci tworząc koncepcje wystroju pomieszczeń, coraz chętniej inspirują się pięknem przyrody. Dbają o to, aby możliwie jak najwięcej jej elementów znalazło się w najbliższym otoczeniu człowieka, gdyż taki zabieg jest dobry dla ducha. Sprzyja wyciszeniu, oderwaniu się od pędu i zgiełku otaczającego świata.

Z założenia to salon i sypialnia są miejscami relaksu, ale kto powiedział, że nie może nim być również kuchnia. Ostatecznie jest ona jednym z tych pomieszczeń, w którym każdy domownik spędza mnóstwo czasu. Ona także może emanować spokojem, zwłaszcza gdy podstawę jej aranżacji będą stanowiły meble w kolorze drewna.

Wariant luksusowy to ten z litego drewna utrzymany w naturalnym wybarwieniu. Jest on jednak dużo kosztowniejszy niż moduły pokryte drewnopodobną okleiną. Oba wprowadzają do kuchni ciepłą, przytulną atmosferę, więc jeśli drewniane meble kuchenne są poza zasięgiem, można pozwolić sobie na ich przystępniejszy cenowo odpowiednik, bez większych strat wobec estetyki wyglądu pomieszczenia.

W przekonaniu wielu osób moduły z drewnianym dekorem są nierozerwalnie związane z klasyczną stylistyką. Tymczasem stanowią one neutralną, szalenie uniwersalną bazę. Można je połączyć
z wieloma elementami, tworząc intrygujące wnętrza utrzymane w nowoczesnej, skandynawskiej,
a nawet industrialnej stylistyce.

Popularne są kuchnie na wymiar o mieszanym układzie, czyli takim, w którym fronty szafek mają odmienny wygląd. Te w dolnej zabudowie mogą być na przykład fornirowe, górne zaś lakierowane. Takie połączenie różnych wykończeń można zastosować także w sekwencjach pionowych bądź zgodnie z podziałem funkcjonalnym.

Drewno o jasnym wybarwieniu dobrze sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Z nim będą prezentować się lekko. Sprawiać wrażenie widnych oraz przestronnych. W pomieszczeniach
o większym metrażu można skusić się na ciemniejszy fornir, który doda im majestatyczności
i szlachetności.

Architekci wnętrz kreując modne aranżacje kuchenne, chętnie łączą meble z wyraźnym rysunkiem słojów z naturalnymi, surowymi materiałami, takimi jak cegła, beton, marmur, szkło oraz stal.

Betonowa ściana świetnie sprawdzi się jako tło dla jasnej zabudowy kuchennej o prostej, minimalistycznej formie, z frontami pozbawionymi zdobień oraz uchwytów. Całość będzie miała bardzo współczesny, loftowy klimat. Ten sam komplet równie efektownie będzie wyglądał
w zestawieniu z ceglaną ścianą w oryginalnym, czerwonym wydaniu lub tą nieco subtelniejszą, bieloną.

Szafki kuchenne z ramowymi frontami i skromnymi stalowymi uchwytami nie są tak oszczędne
w wyrazie, ale za to ich masywna bryła może sprawić, że wystrój będzie zbyt ciężki. Aby temu zapobiec, można zdecydować się jedynie na dolną zabudowę, a nad nią umieścić delikatne półeczki, dzięki którym aranżacja zyska odrobinę finezji.

2019-10-03T10:35:04+02:0019.11.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ