Miękkie meble we wnętrzach publicznych

Współczesne projekty wnętrz publicznych znacznie różnią się od tych, które powstawały jeszcze kilka lat temu. Uwzględniają elementy wyposażenia o nowoczesnym designie oraz odważne akcenty kolorystyczne. Tę zmianę dostrzegają nie tylko pracujący nad nimi specjaliści. Widzą ją, a przede wszystkim czują ich użytkownicy, czyli klienci, a także pracownicy instytucji oraz przedsiębiorstw urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami.

Targi Warsaw Home 2018

Targi Warsaw Home 2018

Przestrzeń nie tylko na pokaz

Ta nowa jakość najpierw wkradła się do biurowców zajmowanych przez duże korporacje. To one jako pierwsze dostrzegły znaczenie dobrej atmosfery w miejscu pracy, dlatego postawiły na świeży, stymulujący kreatywne myślenie wystrój. Wiele zakładów poszło dalej i zdecydowało się na stworzenie pokojów relaksu dla zatrudnionego personelu.

Nieco później zagościła w recepcjach, poczekalniach, hotelowych lobby. Taki niemal domowy wystrój coraz częściej pojawia się w sklepach i to nie tylko wnętrzarskich, jak również restauracjach, kawiarniach, salonach fryzjerskich oraz kosmetycznych.

Mniej rygorystyczne podejście do aranżacji

Tego typu przestrzenie przez lata miały bardzo formalny, bezosobowy charakter. Priorytetem podczas pracy nad ich wystrojem była prostota, funkcjonalność oraz neutralna stylistyka stworzona z wykorzystaniem stonowanej palety barw. Skąd zatem taka zmiana? Miłe dla oka wnętrza o przytulnym klimacie pomagają ograniczyć stres. Tworzą dobre pierwsze wrażenie oraz budują pozytywny odbiór marki w oczach klientów.

Nowoczesne projektowanie wnętrz użyteczności publicznej

Najpopularniejsze są meble o organicznej formie, zaokrąglonych krawędziach, wyróżniające się dużą lekkością, nie tylko wizualną. Z ich pomocą można wprowadzić do aranżacji trochę koloru, który korzystnie zmieni dynamikę wnętrza. Ważnymi ich cechami jest mobilność oraz modułowość, którą osiągnięto poprzez zastosowanie prostych form. Z nimi można stworzyć wiele korzystnych konfiguracji, nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Sporym wzięciem cieszą się fotele oraz krzesła o kształcie kubełka. Są stylowe i eleganckie. Mają zwartą, kompaktową formę, przez co są niebywale ustawne. Stanowią uniwersalne rozwiązanie o szerokim zastosowaniu w biurach i urzędach, choć wyglądają jak te typowe dla przestrzeni domowej. Równie chętnie wykorzystywane są moduły dwustronne, które zapewniają sporo miejsca do siedzenia, przy jednoczesnej oszczędności przestrzeni.

Tapicerowane meble powoli wypierają twarde, drewniane oraz plastikowe siedziska, które co prawda są szalenie praktyczne, ale za to mało komfortowe. Projektanci wnętrz coraz śmielej sięgają po miękkie fotele, sofy, szezlongi, ławki. W chillout roomach umieszczają pufy oraz siedziska typu soft seating.

Wątpliwości może budzić fakt czy przy intensywnej eksploatacji szybko nie stracą estetyki swojego wyglądu. Szczęśliwie producenci oferują szeroki asortyment wysokiej jakości tkanin. Dobrym wyborem są te o mięsistym, gęstym splocie. Wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, czyszczenie chemiczne oraz działanie światła.

2019-10-03T10:35:03+02:0014.02.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ