Meble przyszłości – w jakie elementy warto zainwestować?

Poszukując elementów wyposażenia do domu, zwracamy uwagę na rzetelność, estetykę oraz wysoką jakość materiałów. Cechy te przekładają się na ich długą żywotność, a więc czynią je inwestycją na długie lata. Jaką powinny mieć one konstrukcję, by nie straciły na swojej aktualności przez cały ten czas?

Meble przyszłości, czyli jakie?

Solidne wykonanie oraz dobre gatunkowo materiały niejako stanowią gwarancję długiego i niezakłóconego usterkami funkcjonowania. Tutaj pojawia się jeszcze inna równie ważna kwestia. Często bywa tak, że choć mebel nadal działa jak należy, jest zupełnie bezużyteczny, gdyż na przestrzeni czasu przestał wpisywać się w potrzeby jego użytkowników.

Projektanci dostrzegają ten problem i tak obecnie projektują meble, aby były one w stanie dotrzymać kroku wszelkim zmianom zachodzącym u osób z nich korzystających (dot. ich stylu życia, potrzeb, upodobań).

Meble modułowe

Nowoczesne meble wypoczynkowe to rozbudowane systemy składające się z wielu brył o odmiennej formie i wielkości. Poprzez swobodne zestawianie ich ze sobą można stworzyć:

  • niewielkich rozmiarów sofę,

  • tradycyjny narożnik w kształcie litery L,

  • dużą kanapę w kształcie litry U.

Ułożenie poszczególnych segmentów to kwestia czysto umowna. Połączenia pomiędzy modułami funkcjonującymi w obrębie danego zestawu nie są stałe. Można zmienić — choćby na jeden wieczór — kształt takiego mebla np. na okoliczność wizyty przyjaciół czy przyjazdu rodziny.

Samodzielne decydowanie w kwestii ilości i rodzaju modułów, jak również ich konfiguracji, daje możliwość zadecydowania o ostatecznym kształcie oraz wielkości mebla wypoczynkowego, a przez to lepsze dopasowanie go do wnętrza.

Modułowość, plastyczność to cechy typowe dla mebli przyszłości. Z założenia to one mają dopasować się do nas, a nie odwrotnie. W takie właśnie elementy wyposażenia warto inwestować.

Meble inteligentne

Na rynku dostępne są meble wypoczynkowe, które na pozór prezentują się bardzo zwyczajnie. W rzeczywistości wszystko, co jest w nich najcenniejsze, zostało sprytnie ukryte. A mowa jest o rozwiązaniach zwiększających komfort użytkowników – ponownie poprzez dopasowanie mebla do ich specyficznych potrzeb.

Wysuwane siedzisko, półka, schowek na poręczne drobiazgi, stolik, bar z ruchomym blatem – to tylko kilka przykładów takich funkcjonalnych rozwiązań, z których można skorzystać. To meble na miarę, a co za tym idzie, klient decyduje, które spośród wszystkich możliwych rozwiązań znajdą się na wyposażeniu jego mebla.

Inne pomysłowe rozwiązania zwiększające komfort to: wysuwane siedziska, regulowane oparcia, zagłówki oraz podłokietniki. Warto wspomnieć o wbudowanych gniazdkach elektrycznych oraz portach USB.

Niektóre zestawy oferują możliwość zapamiętania tego ustawienia, które użytkownik uznał za najwygodniejsze, by mógł szybko do niego powrócić, gdy będzie miał ochotę na chwilę relaksu.

Meble wielofunkcyjne

Meble coraz częściej zaskakują swoją przemyślaną formą umożliwiającą im pełnienie kilku funkcji jednocześnie. Typowa dla nich jest oszczędna stylistyka, niewielkie rozmiary i całkiem spory potencjał. Zwykła na pozór pufa może być również stolikiem, a nawet łóżkiem. Z takimi meblami można kompletnie urządzić dom, bez wizualnego przeciążania jego przestrzeni.

Wielofunkcyjne meble znakomicie będą sprawowały się w mieszkaniach o skromnym metrażu, choć w tych większych będą równie mile widziane. Im mniej elementów wyposażenia w domu, tym więcej nieskrępowanej przestrzeni dla jego mieszkańców.

2021-03-12T10:39:36+01:0014.04.2020|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ