Classic Blue czy Neo mint – który kolor będzie rządził w 2020 roku

Według WGSN (Worth Global Style Network), czyli agencji zajmującej się analizowaniem oraz prognozowaniem trendów, najmodniejszym w przyszłym roku kolorem będzie neo mint.

Ta barwa to miętowy, lekko rozbielony odcień zieleni. Z jednej strony jest odrobinę futurystyczna, z drugiej zaś wyraża naszą tęsknotę za naturą. Z założenia ma ona stanowić swego rodzaju pomost pomiędzy technologią a przyrodą.

Specjaliści twierdzą, że zieleń — tak ogólnie rzecz biorąc — ma spore szanse, by stać się nowym beżem lub szarością. Jej neutralny, purystyczny charakter czyni ją barwą równie uniwersalną, co one.

Gdy w 2017 roku Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku będzie greenery (zieleń wiosennych liści), werdykt ten nie został przyjęty zbyt entuzjastycznie. Czy z neo mint będzie inaczej? Czas pokaże.

Jedno jest pewne, na fali zainteresowania ekologią i poszukiwania sposobów na przywrócenie naszej bliskości z naturą, zieleń zyskuje coraz większe znaczenie. Dlatego warto postarać się, aby nie zabrakło jej w naszym najbliższym otoczeniu.

Neo mint, czyli miętowy zawrót głowy

Największą zaletą wynikającą z wprowadzenia tego koloru do wnętrza jest atmosfera, która zapanuje w domu. Zieleń działa uspokajająco, sprzyja relaksowi i wyciszeniu. A to jest to, czego aktualnie poszukuje większość z nas.

Stworzone z neo mint aranżacje są lekkie, orzeźwiające, a do tego bardzo nieoczywiste. Stanowią interesującą alternatywę wobec wnętrz zachowanych w bieli, beżach i szarościach, które wielu osobom zdążyły się już opatrzyć.

Warto podkreślić, że neo mint to jeden z tych kolorów, które nie mają płci. Może zatem zaistnieć zarówno w kobiecych, jak i męskich przestrzeniach.

Jak można włączyć go do wystroju mieszkania? W jakich zestawieniach będzie wyglądał najkorzystniej?

Neo mint w aranżacjach

Miłośnicy stonowanych wnętrz mogą sięgnąć po pastelowy odcień tego koloru. W tak spokojnym wydaniu może on znaleźć się na ścianach np. w nastrojowej sypialni, domowym gabinecie lub dziecięcym pokoju.

Głębokie, nasycone tony neo mint świetnie będą prezentować się na obiciu kanapy lub fotela. Można wpleść je do wnętrza przy użyciu ocieplających wystrój tekstyliów (dekoracyjna poduszka, pościel, narzuta, zasłonka, dywan) lub ozdób (wazon, świecznik, ramka na zdjęcie).

Architekci wnętrz podpowiadają, że za pomocą bieli można wydobyć jego świeżość. Podobnie działają jasne odcienie drewna. Szarością i beżami można go trochę przytłumić, uspokoić. Wybór zastosowanego połączenia warto uzależnić od planowanego efektu.

Po neonowe odcienie tej barwy mogą sięgnąć osoby z ciągotami do ekstrawagancji. Dla jeszcze bardziej spektakularnego efektu mogą połączyć ją z soczystym koralem lub tak modnym do niedawna millenial pink, a całość uzupełnić o złoty blask, żeby było bardziej bogato.

Neo mint wspaniale będzie współgrał z nowocześnie zaaranżowanymi wnętrzami. Równie dobrze odnajdzie się w klimacie retro. Wątpliwości nie ulega fakt, że można z nim stworzyć wyjątkowy, przykuwający wzrok wystrój.

2019-12-23T10:10:50+01:0023.12.2019|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI ZGADZAM SIĘ